A washingtoni állatkert gondozói egy új módszer szerint segítik a Mej Hsziang nevű óriáspandát (képünkön) újszülött ikrei táplálásában: váltakozva csak egy kölyköt bíznak az anyára, a másikat addig inkubátorban tartják.

A bocsok ezzel a „cserés” megoldással megmenthetők, s minden jel arra mutat, hogy az anya megfelelően táplálja a kicsiket. A pandák ugyanis nem gondoznak ikreket, csak egyetlen utóddal törődnek, a másikat veszni hagyják. A tizenhét éves nőstény mesterséges megtermékenyítés után szült ikreket szombaton. Húsz éve még az ikreknek csupán húsz százaléka maradt életben, mára ez az arány már nyolcvan százalék.



