Megkezdődött tegnap az évszázados hagyományokra visszatekintő mohácsi busójárás, a többnapos télbúcsúztató idejét mindig a tavaszi napfordulót követő első holdtölte ideje határozza meg.

A helyiek a tradíció eredetét a törökűzéssel is magyarázzák, bár a történelmi adatok szerint nem álarcosok menekültek el az egykori hódítók. A busójárás szokását a később betelepített sokácok hozták magukkal, majd a helyiek formálták tovább. A busó öltözéke ma is olyan, mint régen: szőrével kifordított bunda, szalmával tömött nadrág és jellegzetes bocskor.



