Felfüggesztett fogházbüntetés, pénzbüntetés, felmentés a mérlege első fokon az egyik hazai, korábbi labdarúgó-mérkőzéseket érintő bundabotrány büntetőperének. Egy másik hasonló ügyben a jövő héten várható újabb döntés a bíróságon.
Az ügyész februárban elmondott perbeszédében fenntartotta a vesztegetés és kötelességszegés vádját, egyúttal az ügy mind a tizenhét vádlottja esetében felfüggesztett szabadságvesztés kiszabására tett indítványt a bíróságnak.
Keviczki István bíró, a büntetőtanács vezetője az elsőrendű vádlott K. Zoltánt és a másodrendű L. Mátyást egyaránt egy év, két esztendőre felfüggesztett fogházbüntetéssel sújtotta. S. Balázs két évet kapott három évre felfüggesztve. A rákospalotai klub egykori vezetőedzőjét, a volt válogatott labdarúgót, A. Zoltánt egy év, másfél évre felfüggesztett szabadságvesztéssel büntették. A korábban ugyancsak a válogatott keret tagjaként szereplő, a hazai első osztályú bajnokságban több mint négyszáz mérkőzésen pályára lépett E. Károly öt másik vádlottal együtt pénzbüntetést kapott. Két vádlottat felmentettek, ugyanakkor több érintett foglalkozástól eltiltásáról, illetve vagyonelkobzásról is rendelkezett a bíróság.
Négy évvel ezelőtt több hasonló ügyben indított vizsgálatot a Központi Nyomozó Főügyészség, ezek egyikében a jövő héten hirdet ítéletet a Fővárosi Törvényszék. A tegnap első fokon véget ért eljárásban korábban felvetődött, hogy a pereket számos ok, illetve átfedés miatt egyesíteni kellene, de végül ez nem történt meg.



