Bombát találtak Székesfehérváron

Feloldották a területzárat

Krónika
  • 2017.10.06. - 10:46

Hatástalanították a tűzszerészek azt a bombát Székesfehérváron, amely a sóstói természetvédelmi terület tájrehabilitációja során került elő a földből pénteken délelőtt; kora délután a területzárat is feloldották - tájékoztatta a honvédség tűzszerész alakulatának kommunikációs vezetője 

Markovics Zita közölte: megállapították, hogy egy 100 kilogrammos, második világháborús bomba került elő a földből a munkálatok közben.
A tűzszerészek a robbanótest gyújtószerkezetét a helyszínen megsemmisítették, a bombát pedig elszállították a helyszínről - közölte a kommunikációs vezető.

Korábban lezárták a Csíkvári utca egy 400 méteres szakaszát, ahol négy ház lakóinak kellett elhagyniuk otthonukat, illetve kiürítették a közeli Videoton-stadionhoz tartozó öltözőt. A bomba elszállítását követően mindenki visszatérhetett az otthonába, a területzárat megszüntették.

Reklám