Bombát emelnek ki a Dunából

Feloldották a lezárásokat, a bombát a folyón viszik el

Krónika
  • 2018.07.05. - 10:28

Feloldották a Dunában talált bomba miatt csütörtök délelőtt elrendelt korlátozásokat a fővárosban; a bombát a Dunán szállítják el - tudatta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje csütörtökön valamivel dél után.

emelik ki
A tűzszerészek elindultak a Magyar Honvédség újpesti hadikikötőjébe, ahol a robbanótestet és a gyújtószerkezetet átemelik majd egy speciális tűzszerész teherautóra, s azzal a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére viszik későbbi megsemmisítésre - közölte a kommunikációs tiszt.

A rendőrség korábban azt közölte, 10 órától átmenetileg lezárták az Erzsébet hidat, továbbá az I., az V. és a XI. kerületet érintően több rakpartot, útszakaszt, épületet kiürítettek.
Emellett a műveletek befejezéséig lezátják a XI. kerületben a Budai alsó rakpartot a Petőfi híd alatt, a Szabadság híd irányába, valamint a Szent Gellért rakpartot a Szabadság híd budai hídfőjénél az Erzsébet hídig.

Szintén lezárták a Hegyalja utat a Budaörsi úti kereszteződéstől az Erzsébet híd irányába, a Naphegy utca és a Kereszt utca kereszteződését a Krisztina körút irányába, a Krisztina körutat a Dózsa György tértől az Erzsébet híd irányába, a Lánchíd utcát a Clark Ádám tértől, továbbá az I. kerületben a Budai alsó rakpartot a Halász utcától az Erzsébet híd irányába.

Lezárás volt továbbá az V. kerületben a Pesti alsó rakparton a Havas utcától az Erzsébet híd irányába, az Astoriától a Szabad sajtó úton az Erzsébet híd irányába, az Eötvös téren az Erzsébet híd irányába, az Apáczai Csere János utcán a Március 15. tér irányába és a Március 15. téren a Pesti alsó rakpart irányába.

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) tájékoztatása szerint az Erzsébet hídon járó autóbuszok a hatósági zárás idején megosztva közlekedtek, pesti végállomások felől a Blaha Lujza térig, a budai végállomások felől a Déli pályaudvarig vagy a Móricz Zsigmond körtérig. 

Kisdi-Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t arról tájékoztatta, hogy a lakosságvédelmi intézkedések miatt ideiglenes befogadóhelyet nyitottak az I. kerületi Attila úti Petőfi Sándor Gimnáziumban, ahol katasztrófavédelmi megbízottaik és a Közép-Budai Önkéntes Polgári Védelmi Egyesület önkéntesei koordinálták az ideiglenes befogadást.

Reklám