Gyors ütemben javul a csaknem két hónapja Bulgáriában autóbalesetet szenvedő, majd hetekig kómában fekvő Burkus Vanessza állapota – írta a Délmagyar.hu.
A lap szerint a napokban az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetbe szállított tizenkilenc éves lány már többször beszélt a barátjával és a szüleivel, pszichológus és logopédus is kezeli. Vanessza már barátja telefonját is használta zenehallgatásra, amiből egyértelmű, hogy tudata egyre inkább tisztul. Az intézet terápiájának lényege, hogy a hasonló helyzetbe került pácienseket minél nagyobb önállóságra igyekeznek rászoktatni, hogy ezzel is csökkentsék a kóma okozta tudati elváltozásokat. Ezek egyike például az is, hogy amelyik beteg képes önállóan táplálkozni, azt nem etetik, hogy mihamarabb visszatérjen korábban megszokott életviteléhez.



