Bíróság előtt a rendőrhalált okozó férfi

Krónika
  • 2016.06.22. - 00:47

Benyújtotta vádiratát az ügyészség az ellen a férfi ellen, aki tavaly februárban ittas állapotban közúti balesetet okozott Budapest XVIII. kerületében, és emiatt két rendőr meghalt – tájékoztatta lapunkat Ibolya Tibor fővárosi főügyész.

 A nyomozás adatai szerint a részeg sofőrnek jogosítványa sem volt, és az Üllői útról a Mikszáth Kálmán utcába akart balra befordulni, de állapota miatt nem mérte fel a szemből érkező, elsőbbségi helyzetben lévő rendőrautó helyzetét és annak sebességét, amikor újabb szabálytalanságot elkövetve kis ívben kísérelte meg a manővert. A járőrkocsi vezetője nem tudta elkerülni az ütközést, egy harmadik kocsinak csapódott. A két rendőr a helyszínen elhunyt, a másik járműben utazók súlyosan megsérültek. A vétkes sofőr elhagyta a helyszínt, őt később a közelben vették őrizetbe.

Reklám