Új hálózatok kiépítésére, alállomások telepítésére, valamint karbantartásra három és fél milliárd forintot ruház be az áramszolgáltató az idén Komárom-Esztergom megyében az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. - jelentette be tegnapi sajtótájékoztatóján a társaság vezérigazgatója Tatabányán.
Schmidt Csaba, Tatabánya fideszes polgármestere a távirati irodának elmondta, a helyi ipari parkban pillanatnyilag csaknem tízezer ember dolgozik és több cég jelenleg is bővíti telephelyét.
Hétszázmillió forintos beruházással áramhálózati, az összeg több mint felének értékében pedig gázhálózati rekonstrukciós és fejlesztési munkákat hajt végre idén Zala megyében az E.ON - közölte tegnapi nagykanizsai sajtótájékoztatóján a társaság dél-dunántúli áram- és gázhálózati cégeinek vezérigazgatója. Gelencsér Lajos elmondta, hogy az élet, a vagyon, valamint az ellátás biztonságát egyaránt szem előtt tartva, a növekvő igények kielégítésére és a törvényi kötelezettségeknek megfelelően hajtja végre a vállalatcsoport Zala megyében a fenti beruházásokat.



