Átadták tegnap az első olyan beléptető kapukat Budapesten, amelyeket az elektronikus jegyrendszer részeként minden metróállomáson telepítenek majd.

A BKK az első lépésben a 2-es metró Sütő utcai bejáratánál helyezett el tíz berendezést, amely néhány hétig tesztüzemben lesz. A rendszer részleges élesítése csak jövőre várható, így addig az ellenőrök a helyükön maradnak. A RIGO nevű szisztéma teljes beüzemelése után a papíralapú jegyek, bérletek megszűnnek.



