Beléptető kapuk

Krónika
  • 2017.08.31. - 01:45

Átadták tegnap az első olyan beléptető kapukat Budapesten, amelyeket az elektronikus jegyrendszer részeként minden metróállomáson telepítenek majd.

kapu
(Fotó: Ficsor Márton)

A BKK az első lépésben a 2-es metró Sütő utcai bejáratánál helyezett el tíz berendezést, amely néhány hétig tesztüzemben lesz. A rendszer részleges élesítése csak jövőre várható, így addig az ellenőrök a helyükön maradnak. A RIGO nevű szisztéma teljes beüzemelése után a papíralapú jegyek, bérletek megszűnnek.

Reklám