Szürke marhák, rackák és nóniusz mének haladtak át szombaton a hortobágyi kilenclyukú híd alatt, ami a Szent Dömötör-napi behajtási ünnep és darufesztivál kezdete volt.

Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter a helyszínen köszönetet mondott a helyi pásztoroknak azért, hogy fenntartják azt a kultúrát, amely a világon egyedülálló érték, s amit a magyarság adott az emberiségnek. A darufesztivál apropóját az adta, hogy a napokban kezdődött meg a darvak vonulása a pusztában.



