Baszkföldi lángtenger

Több hete küzdenek az erdőtüzekkel a tűzoltók Észak-Spanyolországban

Krónika
  • 2015.12.29. - 00:53

Tovább pusztítanak a hatalmas kiterjedésű erdőtüzek Spanyolország északi részén, ahol a tűzoltók tegnap több mint negyven helyszínen igyekeztek megfékezni a lángokat, így a baszkföld legnagyobb városa, Bilbao környékén is (képünkön).

erdőtűz 20151229
(Fotó: Reuters - Vincent West)

Cantabria tartományban a legutóbbi jelentések szerint huszonöt helyen lángol az erdő. A térségben élőket egyelőre nem fenyegeti veszély, mert az erdőtüzek magasan fekvő, a lakott területektől távol eső övezetet sújtanak. Hasonló a helyzet Asturias tartományban, ahol a hegyekben több tucat helyen gyulladt ki a növényzet. A hetek óta tartó erdőtüzek oka a hatóságok szerint a decemberben szokásosnál lényegesen magasabb hőmérséklet, az alacsony relatív páratartalom, a szeles időjárás és az, hogy nagyon régen nem esett eső az érintett területeken.

Reklám