Rendőrségi eljárás indult a zalaegerszegi gyermekotthon több dolgozója ellen az ombudsman által is feltárt problémákkal, köztük a bántalmazásokkal összefüggésben, és visszavonták az otthonvezető megbízatását.
Az ombudsman és a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság vizsgálata is feltárta, hogy a zalaegerszegi gyermekotthonban a dolgozók és a növendékek, valamint a gyermekek között gyakori volt a szóbeli agresszió, és több esetben előfordult fizikai bántalmazás is. Ezek megelőzése érdekében az integrált intézmény vezetője intézkedéseket tett, többen írásbeli figyelmeztetést kaptak, és volt, akinek megszüntették a munkaviszonyát.
Ezzel párhuzamosan a megyei rendőr-főkapitányság két gyermekfelügyelő és két nevelő ellen indított eljárást, az integrált intézmény vezetője pedig visszavonta a korábbi otthonvezető megbízatását. A szóbeli agresszió megakadályozása érdekében tréninget indítanak a dolgozók és a gondozottak részére – jelezte a minisztérium.



