Az ország nagy részén másodfokú figyelmeztetés van érvényben

Péntek éjfélig hőségriasztás van érvényben

Krónika
  • 2018.08.09. - 07:33

A tartós hőség miatt csütörtökre már csaknem az egész országra másodfokú figyelmeztetés adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.

veszélyjelzés szerint Budapesten, Pest, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyében másodfokú a figyelmeztetés, mivel a napi középhőmérséklet 27 fok felett alakulhat.

A többi megyére elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.
Az előrejelzés szerint a nappali hőmérséklet 32-36 fok között valószínű. Késő estére 21-28 fok közé hűl le a levegő.

Az országos tisztifőorvos péntek éjfélig ismét elrendelte a hőségriasztást.

Reklám