Átadták Közép-Európa első autistavizsgáló-központját, amely Budapesten, a felújított Heim Pál kórház Madarász utcai részlegében kapott helyet – jelentette be Nagy Anikó, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet főigazgatója tegnap a köztelevízióban.
Az új központban az autista gyerekeket a nekik szükséges nyugodt, akadálymentesített, valamint megfelelő színű és hangvilágú környezetben tudják majd fejleszteni – mondta a főigazgató. Az autizmus spektrumzavar veleszületett betegség, amelynek számos változata létezik. Legjellemzőbb, hogy a betegségben érintettek nehezen fogadják be a világot, ezen belül frusztrálónak éreznek átlagosnak tartott érzelmeket, színeket és zajokat. A vizsgálóközpont létrehozására tavaly április 2-án, az autizmus világnapján hirdetett gyűjtést a Út a Mosolyért Alapítvány. Ma Magyarországon minimum százezer autista személy él.