Átalakulás

Biogázt termel és botanikus kertben tisztul meg a szennyvíz Dél-Pesten

Krónika
  • 2017.03.24. - 00:34

Nyílt napot tart holnap a Fővárosi Csatornázási Művek a dél-pesti szennyvíztisztító telepen, ahol tegnap iskolásokat fogadtak a szakemberek.

dél-pesti szennyvíztisztító 20170324
(Fotó: Varga Imre)

A fiatalok egyebek mellett megtudhatták, hogy a legkorszerűbb berendezések milyen módszerekkel ártalmatlanítják a városban összegyűlt kommunális szennyvizet, és miként készül abból olyan biogáz, amely a telep energiaigényének szükségleteit is képes fedezni. A rendszer részei az úgynevezett élőgépek, amelyek egy hatalmas botanikus kert egzotikus trópusi növényei. A dzsungelszerű növényzet gyökérzete olyan tulajdonságú, hogy szinte teljesen képes megtisztítani a Dunába kerülő szennyvizet.

Reklám