Megszűnt a múlt hét közepén a télies időjárás miatt kialakult vészhelyzet Magyarországon, tegnap délutánra már nem volt olyan hazai település, amelyet ne lehetett volna megközelíteni a korábban kialakult hóakadályok miatt – közölte lapunkkal Hajdu Márton, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője.
Szombaton még hat olyan település volt hazánkban, amelyeket nem lehetett megközelíteni a múlt hét közepén leesett nagy mennyiségű hó miatt, a legnagyobb fennakadások a Mátra környékét érintették. Galyatetőn kétszáz ember – közöttük kisgyermekek – rekedtek egy szállodában, ahonnan a katasztrófavédelem szakemberei mentették ki őket. Az országban a nagyobb hegyek teteje még jelenleg is havas, és ez várhatóan még napokig így maradhat, mert ma újabb lehűlés kezdődik, a hét közepére pedig visszatérhetnek a reggeli fagyok.



