Aluljárók: marad az éjszakai nyitvatartás

Krónika
  • 2016.10.07. - 01:04

Nem zárják le a Ferenciek tere mintájára éjszakánként a Budapest belvárosában található többi aluljárót, hasonló intézkedésre készültek ugyan már tervek, de ilyesmi néhány hónapon belül biztosan nem várható – tájékoztatta lapunkat a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság (FÖRI).

A döntéshozók jelenleg a Ferenciek terén lévő átkelő éjjeli lezárásának tapasztalatait összegzik, majd ezek alapján jöhet szóba később hasonló rendszer bevezetése.

A FÖRI lapunknak adott válaszában hangsúlyozta, hogy csak olyan aluljárók esetében készítenek előzetes terveket, amelyeknek gyalogosforgalma éjszakánként a felszíni közlekedéssel kiváltható. A Ferenciek terén lévő aluljáró éjszakai lezárásának ötlete már a metró felújításakor felvetődött, és annak oka az építmény állagának megóvása, illetve a régebben a falakat elcsúfító graffitisek távol tartása.

A FÖRI arról is beszámolt, hogy a lezárás nem függ össze a közterületen történő életvitelszerű tartózkodás szabályozásáról szóló hatályos Fővárosi Közgyűlési intézkedéssel, az úgynevezett hajléktalanrendelettel.

Reklám