Álnéven temették el a krími iskolai lövöldözőt

Nem adták ki a holttestet

Krónika
  • 2018.11.30. - 02:10

Csaknem félmillió forintnak megfelelő összeget adakoztak annak az asszonynak, akinek unokája húsz embert megölt, ötvenet megsebesített iskolájában a Krím-félszigeten október közepén – írta az Index.hu egy orosz hírportálra hivatkozva.

Ismert, a tizennyolc éves, végzős, vegyész szakos tanuló Vlagyiszlav Roszljakov Kercs városágban, saját iskolájában rendezett ámokfutást. Egy házi készítésű, srapnellel – szilánkokra robbanó ágyúlövedék – megtöltött robbanószerkezetet is működésbe hozott, végül magával is végzett. Az összeadott pénzből a nagymama unokája temetését akarta kifizetni, de erre nem került sor, ugyanis a hatóságok nem adták ki a holttestet. Fiktív név alatt, hamvasztás után eltemették anélkül, hogy a helyet közölték volna a hozzátartozókkal. Vlagyimir Putyin a globalizációt okolta a tragédia miatt, szerinte minden az amerikai iskolai mészárlásokkal kezdődött. „Ingatag pszichikumú fiatalok egyfajta hősöket hoznak létre maguknak […] Nem teremtünk érdekes és hasznos tartalmakat a fiatalok számára. Ezért a póthősiességbe kapaszkodnak bele. És ez vezet az ilyen tragédiákhoz” – mondta az orosz elnök. A tömeggyilkos áldozataitól múlt hónapban több mint harmincezren vettek végső búcsút Kercs főterén.

Reklám