Áldás, űrbékesség

Hatszoros orosz veterán vezeti az űrállomás ma startoló új legénységét

Krónika
  • 2015.12.15. - 00:48

Ortodox papok áldják meg a Szojuz TMA 19M jelű űrhajót annak ma délben várható startja előtt. A jármű a tervek szerint a Nemzetközi Űrállomás három emberből álló új személyzetét szállítja majd, miután a leváltott legénység pénteken sikeresen visszatért a Földre.

áldás 20151215
(Fotó: Reuters - Shamil Zhumatov)

A ma induló küldetés vezetője Jurij Malencsenko veterán kozmonauta, társai Timothy Peake brit és Timothy Kopra amerikai űrhajósok lesznek. Malencsenko a hatodik űrutazására indul, ő az egyetlen orosz, aki korábban amerikai űrrepülőgépen is vezető tisztséget töltött be.

Reklám