Politikai haszonszerzésnek tekinti a Fidesz a Városligetben állandósulni látszó tüntetéshullám szervezőinek célját. A rendőrség szerint alaptalanok azok a híresztelések, amelyek szerint több demonstráló hatósági túlkapások áldozata lett.
Kedden a tüntetők közül harminc embert vezettek ki a rendőrök a tömegből, közülük egyet előállítottak. Több demonstráló a múzeum épületéhez láncolta magát, őket a tűzoltók segítségével, daruskocsival hozták le. Egy fiatalember felmászott a múzeum kéményére, ahonnan órákig tartó alkudozás után önként lejött, őt a történtek után a mentők pszichiátriára szállították, és engedetlenség szabálysértése miatt indítottak ellene eljárást. K. Gergely a saját bevallása szerint akciója előtt kábítószert fogyasztott. A rendőrség tegnapi közleménye szerint valótlanok azok az állítások, hogy több ember a városligeti tiltakozások közben, hatósági intézkedés miatt sérült meg. Korábbi hírek arról szóltak, hogy az egykori baloldali politikus, Mécs Imre is rendőri erőszak áldozata lett, ám kiderült, hogy egy magánszemély lökte fel őt. A rendőrség leszögezte: a testület nem vesz részt az intézkedéseiről szóló parttalan vitában, a tények figyelmen kívül hagyása miatt szárnyra kelt történeteket pedig hangulatkeltésnek tekinti.



