Több mint harminckétezer csomagot juttatott el a Magyar Máltai Szeretetszolgálat rászoruló családoknak és nélkülöző embereknek karácsony előtt.
A szeretetszolgálat közép-magyarországi régiójának vezetője, Morva Emília a távirati irodának elmondta, kettős érzés van bennük: egyfelől jó hír, hogy sokan adományoztak, ugyanakkor elkeserítő, hogy ennyi embernek szüksége van a segítségre. Hozzátette: rengeteg embernek fontos, hogy kapjon egy teli táska tartós élelmiszert, amivel átvészelheti az ünnepeket. Morva Emília büszke arra, hogy egy közepes városnyi embernek tudtak segítséget nyújtani. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat minden esetben olyan egyszerű, tartós élelmiszereket – konzerveket, lisztet, olajat, tésztát – gyűjt, amelyekből sok mindent el lehet készíteni. A csomagok nem egyformák voltak, a családok nagyobb és eltérő tartalmú küldeményt kaptak, mint például az egyedül élő idős emberek.
Miután a következő időszakban egyre hidegebb napok jönnek, ezért az utcán élőkre is jobban kell figyelni. A szeretetszolgálatnál továbbra is van hely, hogy a fagyos időszakot mindenki átvészelhesse, és a budapesti, 338-4186–os telefonszámon várják a hívásokat akkor is, ha valaki segítségre szoruló embert lát az utcán.



