Évről évre csökken Magyarországon a tuberkulózisos betegek száma – jelentette be Kovács Gábor, az Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézet főigazgatója a kór elleni küzdelem világnapja alkalmából.
Tavaly csak hatszázhetvenhárom új beteget jelentettek, ezzel hazánk lassan eléri azt a határértéket, ahol a tbc ritka betegségnek számít. Míg az 1950-es években tízezerre volt tehető a tbc okozta halálozások száma, tavaly „csak” húszan haltak meg a betegségben. Európában az elmúlt évtizedben 4,3 százalékkal csökkent az új esetek száma, de nagy kihívást jelent a gyógyszereknek ellenálló baktériumok megjelenése – hangsúlyozta Ledia Lazeri, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) magyar irodavezetője. Hazánk a tbc szempontjából biztonságos országnak számít, köszönhetően a kötelező védőoltásnak is. Európán belül nálunk csökkent a második leggyorsabb ütemben a tuberkolózisos megbetegedések száma.