Ma jelentik be az egykoron közkedvelt Nokia 3310-es típusú mobiltelefon visszatérését a héten kezdődő MWC mobil-világkiállításon.
A finn gyártó négy új készülékkel áll elő, ezek közül azonban csak a sokak által méltán kedvelt 3310-es modell várható visszatérése került a híradásokba. Ezt a telefont 2000-ben mutatták be és könnyű kezelhetősége, megfizethető ára, strapabírósága és hosszú, akár egyhetes készenléti ideje miatt a legkeresettebb darab volt. Egy felmérés szerint máig kedvelt típusnak számít azok körében, akik nem szeretik az okostelefonokat. A megújult 3310-es hagyományos telefonként kerül majd piacra, mindössze kisebb változások lesznek rajta. Picivel nagyobbak lesznek a gombjai, és színes kijelzőt kap és egy feltöltéssel ugyanúgy több napig lehet majd használni. Az okosmobiloknál megszokott fehér, fekete és szürke helyett vidám, sárga, zöld és vörös színekben forgalmazzák, és most sem lesz drága. Ötvenkilenc eurót, azaz közel húszezer forintot kérnek majd érte.