A kormány 7 milliárd forintot nyújt a Lánchíd felújítására

A munkálatok végére megújul a híd pesti oldalán lévő Széchenyi tér is

Krónika
  • 2018.08.31. - 11:12

A főváros kérésének megfelelően a kormány 7 milliárd forinttal támogatja a Lánchíd és a mellette lévő alagút felújítását - ismertette pénteki sajtótájékoztatóján a Miniszterelnökséget vezető miniszter. 

 A kabinet ugyanakkor azt kéri, hogy a felújítást ne tartson tovább másfél évnél - tette hozzá Gulyás Gergely, aki hangsúlyozta: ez műszakilag megvalósítható, bár kétségtelenül jelentős szervezést igényel. 

Hozzátette: a felújítás végére megújul a híd pesti oldalán lévő Széchenyi tér is. 

Gulyás Gergely azt is bejelentette, hogy január 1-jétől mintegy 5,8 százalékkal emelkedik az e-útdíj, a plusz bevétel pedig közvetett formában egy "falusi útalapba" fog befolyni, ami lehetőséget biztosít arra, hogy a legkevésbé fejlett falusi útszakaszok fejlődjenek.

Azt is elmondta, hogy a 10 napos autópálya-matrica ára 2975 forintról 3500-ra emelkedik.

Reklám