A királynő

Elsőbálozó füredi lány lett az Anna-bál szépe

Krónika
  • 2015.07.26. - 23:03

Boór Bettina elsőbálozó balatonfüredi lányt (középen) választották a százkilencvenedik Anna-bál szépének szombaton késő éjjel, Balatonfüreden.

Anna-bál 20150726
(Fotó: v- Bodnár Boglárka)

Első udvarhölgye a szintén balatonfüredi Barna Dorina (balra), második udvarhölgye pedig a komáromi Szép Csenge lett. Az Anna Grand Hotel termeiben és kertjében rendezett bálon a közönség szavazhatott az általa legszebbnek ítélt hölgyekre. A tizenöt legtöbb szavazatot kapó lány közül öttagú zsűri választotta ki a bál királynőjét és udvarhölgyeit. A bál a Balatonra lecsapó vihar miatt késéssel kezdődött. Az első Anna-bált 1825. július 26-án tartották Szentgyörgyi Horváth Fülöp János balatonfüredi fogadójában, a házigazda leánya tiszteletére. Az ifjú Anna Krisztina azon az estén ismerkedett meg későbbi férjével, Kiss Ernő huszárkapitánnyal, az 1848–49-es szabadságharc aradi tábornok vértanújával.

Reklám