A főügyész megölésére buzdított

Krónika
  • 2016.01.15. - 00:45

Emberölés előkészülete miatt ismeretlen tettes ellen folytat eljárást a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF), miután egy még nem azonosított ember decemberben papírlapot helyezett el a testület régebbi, Zichy utcai irodájának ajtaján, s a felhívás Ibolya Tibor fővárosi főügyész megölésére buzdított – közölte lapunkkal a KNYF helyettes szóvivője. Simon Richárd elmondta, hogy a lapon a főügyész arcképe mellé valaki azt írta: „Karácsonykor öljük meg Ibolyát”.

A Zichy utcai épületet jelenleg a Fővárosi Főügyészség használja, és az elkövető bizonyára nem véletlenül ott buzdított a bűncselekményre. A környéken számos térfigyelő kamera működik, s ez megkönnyítheti a nyomozók munkáját. Úgy tudjuk, a szakemberek a felvételeket vizsgálják.

Információink szerint a történtek után Ibolya Tibor nem kért, így nem is kapott személyi védelmet.

Reklám