Felgyúlt a láng tegnap Budapesten, a Nyugati téren a hanuka, a fények ünnepének kezdetén. Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség által szervezett eseményen Latorcai Csaba, a Miniszterelnökség kiemelt társadalmi ügyekért felelős helyettes államtitkára gyújtotta meg az első gyertyát.

A hanuka hitbéli gyökerei arra a történetre utalnak, amikor a Makkabeusok három évig tartó szabadságharc végén győzelmet arattak a szír-görög megszállók felett és megtisztították a szentélyt, de csupán egy napra elegendő kóser olajat találtak, amellyel meggyújthatták a szent gyertyatartót, a menórát. Ekkor csoda történt, és a legfeljebb egy napra elegendő szent olaj nyolc napig égett a szentélyben. Latorcai Csaba beszédében kiemelte: érdemes élethosszig tartó vagy akár a földi életünkön túlmutató célokat is kitűzni magunk elé, ilyen lehet a Teremtőbe vetett hit és az ebből fakadó cselekvés, vagy az az elhatározás, hogy embertársainkat és a közjót kívánjuk szolgálni minden körülmények között.



