A Köztársasági Gárda motorkerékpárosai és lovasai vonultak fel tegnap, a fegyverszünet napjának ünnepségén Párizsban, a Diadalívnél az első világháborút lezáró compiégne-i fegyverszüneti egyezmény aláírásának évfordulóján.

A szerződést Németország és a szövetséges hatalmak képviselői 1918-ban írták alá, és hivatalosan akkor – a tizenegyedik hónap tizenegyedik napján tizenegy órakor – értek véget a harci cselekmények a nyugati fronton. A Brit Nemzetközösség-ben kétperces néma emlékezéssel tisztelegnek a húszmillió halálos áldozat emléke előtt.



