Michelin-csillagot kapott a Costes Downtown, így a magyarországi vendéglők közül már öten részesültek a rangos francia gasztronómiai elismerésben.
Szerdán megjelent a 2016-os Michelin Kalauz, a Main Cities of Europe, ebből derült ki, hogy új magyar éttermet választottak a legjobbak közé. A tulajdonos Gerendai Károly a Világevő blognak elmondta: „Izgalommal vártuk a Michelin Kalauz megjelenését, de legfőképp azért, hogy a séfváltás miatt a Ráday utcai Costes-szel minden rendben lesz-e. Arra nem is gondoltunk, hogy a Costes DownTown miatt is örülni fogunk”. A Vigyázó Ferenc utcai étterem tavaly júniusban nyitott meg.
Eddig négy hazai étterem részesült a díjban: A szintén Gerendai Károly tulajdonában lévő Costes elsőként kapott Michelin-csillagot Magyarországon, 2010 márciusában. A Vörösmarty téri Onyx Étterem másodikként, 2011-ben kapott csillagot. A sorban a harmadik a Sas utcai Borkonyha, amely 2014-ben részesült az elismerésben, negyedikként pedig a budai Tanti vívta ki a díjat tavaly.



