Egy időben, novemberben kezdődhetnek meg a 3-as metróvonal rekonstrukciós munkálatai az északi, a Lehel tér és az Újpest-Központ állomás közötti, valamint a déli, a Kőbánya-Kispest és Nagyvárad tér közötti szakaszokon – derül ki a Fővárosi Közgyűlés jövő szerdai ülésére benyújtott előterjesztésből.
A dokumentum szerint a kivitelezést három fő építési ütemre lehet osztani, a kivitelezésre vonatkozó közbeszerzési eljárások lefolytatása egy időben történik, így a középső szakaszon is megkezdhetők lesznek a felújítási munkák. A munkálatok idején az utasokat pótlóbuszok szállítják. A kivitelezés optimális esetben novemberében kezdhető meg, a metróvonal forgalomba helyezésének határideje 2019. június vége, a korszerűsítési munkák kivitelezésének teljes befejezése 2019. szeptember 30.