Krónika
Feloszlatta magát a zalai Pusztaszentlászló képviselő-testülete
A falu költségvetéséből jelentős összeget tesz ki a polgármesteri fizetés

Salamon Henrietta elmondta: a független Kaj István polgármesterrel együtt ötfős testületből a négy képviselő indítványára csütörtökön döntöttek a feloszlatás mellett, miután hónapok óta több alkalommal is kérték a település vezetőjét, hogy a falu anyagi helyzetére tekintettel csökkentsék valamilyen módon a fizetését.
A képviselőknek a közösségi oldalukon közzétett állásfoglalásukban az áll: a falu költségvetéséből jelentős összeget tesz ki a polgármesteri fizetés, várhatóan a 12 millió forintra tervezett adóbevétel sem teljesül idén, ezért önhibáján kívül csőd felé halad a település. Ezért kezdeményezték már tavaly, hogy vagy részmunkaidőben, vagy társadalmi megbízatásúként lássa el a polgármester a feladatait, kevesebb fizetésért, ezt azonban nem fogadta el a települési vezető.
A Nemzeti Választási Iroda adatai szerint a mintegy 550 fős Pusztaszentlászlón 2019 óta töltötte be függetlenként Kaj István a polgármesteri posztot, 2024-ben egy kihívója volt a választáson. Akkor a négy képviselői székért nyolcan mérették meg magukat, mindannyian függetlenként.
Zalában az áprilisi országgyűlési választás óta Nagyrécse és Pusztaapáti után Pusztaszentlászló a harmadik település, ahol a képviselők és a polgármester közötti ellentétek miatt a feloszlatás mellett döntöttek.
