Krónika

Brutális cápatámadás sokkolta Ausztráliát

A 38 éves férfit egy hatalmas nagy fehér cápa támadta meg Rottnest Island közelében

Egy 38 éves férfit ölt meg egy 4 méter hosszú fehér cápa Nyugat-Ausztráliában.

Brutális cápatámadás sokkolta Ausztráliát
Cápatámadás áldozata lett egy férfi Ausztráliában (képünk illusztráció)
Fotó: AFP/Biosphoto/Sylvain Cordier

A helyi rendőrség szerint a férfit szombaton, röviddel 10 óra (BST idő szerint 03:00) előtt harapták meg a Horseshoe-zátonynál – a népszerű Rottnest-sziget északnyugati részén, Perth városa közelében – írja a BBC.

A légifelvételek azt mutatták, hogy a férfit csónakkal szállították a partra, ahol a mentősök és a rendőrök újraélesztést végeztek a Geordie-öböl mólójánál.

„Sajnos a férfit nem tudták újraéleszteni” – mondta a rendőrség szóvivője.

A hatóság arra kérte a lakosságot, hogy „fokozott óvatossággal” közlekedjenek a környékbeli vizeken.

Ez az első halálos kimenetelű incidens Nyugat-Ausztráliában tavaly március óta, amikor egy szörföst sodort partra a tenger.

1791 óta közel 1300 cápatámadást jegyeztek fel Ausztráliában, amelyek közül több mint 260 halálos kimenetelű volt.

Idén január elején négy cápatámadást jelentettek Új-Dél-Wales partjainál két nap alatt.

Az áldozatok egyike a 12 éves Nico Antic volt, aki egy szikláról ugrott le, ahol egy feltételezett bikacápa támadta meg.

Kapcsolódó írásaink