Krónika
Megérkezett a nyár
Átlépte a 30 fokot a hőmérséklet Magyarország-on

Nyári meleg érkezett, az idei évben először volt 30 fok (képünk illusztráció
Fotó: MH archív/Papajcsik Péter
Azt írták, az ország döntő részén délutánra 25 és 30 fok közé melegedett fel a levegő, a Csongrád-Csanád vármegyei Derekegyházon volt a legmelegebb, ott 30,2 fokot mértek.
Hozzátették: az erre a napra vonatkozó rekordot még 1946-ban rögzítették Kaposváron, akkor 33,4 fokot mértek.
Tavaly április 17-én volt az első hőségnap, azaz amikor a hőmérséklet csúcsértéke meghaladta a 30 Celsius-fokot.
