Ketten meghaltak lakástűzben Szigetszentmiklóson

Krónika
  • 2023.02.19. - 09:11
tűzoltó, katasztrófavédelem
Képünk illusztrációMH/Purger Tamás

Ketten meghaltak vasárnap reggel egy lakástűzben Szigetszentmiklóson: egy háromemeletes, tizenkét lakásos társasház egyik földszinti lakása gyulladt ki a Radnóti Miklós utcában – tájékoztatott Dóka Imre, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője.

Közlése szerint a tűz egy 50 négyzetméteres lakásban keletkezett, majd az egész épület sűrű füsttel telítődött. Tíz tűzoltó két járművel érkezett a helyszínre, előttük az ingatlanból egy embert egy szabadnapos tűzoltó hozott ki.

A társasházat az oltás idejére húsz embernek kellett elhagynia – tette hozzá Dóka Imre.

A kigyulladt lakásban tartózkodó két ember életét a gyors beavatkozás ellenére sem lehetett megmenteni. Az eset körülményeit a katasztrófavédelem tűzvizsgálati eljárás keretében vizsgálja – közölte a helyettes szóvivő.

Reklám