Országszerte szirénapróba volt hétfőn

Krónika
  • 2022.05.09. - 09:30
Cikk borítókép
Ma az egész országban megszólalnak a szirénákFacebook/Országos Katasztrófav | Facebook/Országos Katasztrófav

Országszerte szirénapróba volt május 9-én, hétfőn.

Hétfő délelőtt 11 órától a lakossági riasztó rendszer (MoLaRi) csökkentett üzemű, úgynevezett „morgató" próbájára került sor, írja Facebook-oldalán az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

A csökkentett üzemű (morgató)próbánál a következő szöveget, illetve jelzést adták le: Figyelem, ez próba! Figyelem, ez próba! Most a csökkentett üzemű próba jelét hallják! Most a csökkentett üzemű próba jelét hallják!"

A szöveges részt követően azonnal következett a szirénajelzés. A próba során alkalmazott jelzés első részében rövid ideig (6 másodperces időtartamban) mély tónusú felfutó hangjelzést adtak le, majd a jel lefutása következett.

Reklám