Embercsempészés gyanúja miatt eljárás indult egy 49 éves szlovák sofőr ellen, aki 18 embernek nyújtott segítséget az országhatár illegális átlépésében - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.
A közlemény szerint a rendőrök az M5-ös autópálya inárcsi pihenőjénél ellenőrizték a szlovák sofőr járművét. A magukat szír állampolgárnak valló férfiak magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták hitelt érdemlően igazolni. A rendőrök a sofőrrel együtt elfogták és előállítják őket is - írták.






