Továbbra is igen magas a koronavírus-fertőzöttek száma Horvátországban: a csütörtökön közzétett adatok szerint az utóbbi 24 órában 304 új fertőzést regisztráltak.
Jelenleg 2420 aktív betegről tudnak a hatóságok, akik közül 194 személyt kezelnek kórházban, közülük tizenhárman szorulnak lélegeztetőgép segítségére. Két személy elhunyt a betegség következtében.
A tengerpart számít az egyik legfertőzöttebb területnek. Split-Dalmácia megyében már éjféltől számos szigorítás lépett hatályba, csütörtökön délután viszont a Dubrovniki-Neretvai megye polgári védelmének vezetője is bejelentette, hogy szigorításokat vezetnek be az emberi életek és a turistaszezon megmentése érdekében.






