Egyre több sporteseményt halasztanak el vagy nem rendeznek meg a koronavírus-járvány miatt. Az olasz labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának rangadóját, amelyen a címvédő Juventus fogadja a harmadik helyen álló Internazionalét, zárt kapuk mögött rendezik.
Vincenzo Spadafora olasz sportminiszter bejelentette, hogy a vírus által érintett régiókban vasárnapig gyakorlatilag minden sportesemény elmarad, és bár bizonyos mérkőzések kivételt jelentenek, azokat is nézők nélkül kell megrendezni. Ennek megfelelően a Serie A 26. fordulójának legnagyobb érdeklődéssel várt összecsapását is zárt kapuk mögött rendezik. Antonio Conte csapata csütörtök este az Európa-liga egyenes kieséses szakaszának első fordulós visszavágóján is szurkolók nélkül játszott már, és nyert 2–1-re a bolgár Ludogorec ellen, ezzel továbbjutott. Szintén üres lelátók előtt kerül sor szombaton az Udinese–Fiorentina-, vasárnap az AC Milan–Genoa-, a Parma–SPAL- és a Sassuolo–Brescia-, valamint hétfőn a Sampdoria–Verona-összecsapásra.
A járvány miatt utazási tilalmat rendelt el játékosai, a megfigyelők és minden más munkatársa számára a magyar válogatott Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató RB Leipzig labdarúgóklub. A munkavállalókat arra ösztönzik, hogy amint betegnek érzik magukat, maradjanak otthon.
Németországban sem rendezik meg a jövő hétvégére kiírt, de a krízis miatt Padovából Tauberbischofsheimbe áthelyezett férfi kard-világkupa-versenyt. A Német Vívószövetség pénteken közölte, az illetékes kerületi hivatal erős nyomást gyakorolt a rendezőkre, hogy a fertőzésveszély miatt mondják le az eseményt.
Elhalasztották a Ferencváros férfi vízilabdacsapatának Pro Recco elleni Bajnokok Ligája-csúcsrangadóját, illetve a ZF-Eger Brescia elleni Eurokupa-elődöntő visszavágóját is. Szécsi Zoltán, az egri klub ügyvezető elnöke az MTI-nek elmondta, mivel a Bitskey Aladár Uszodát bezárták, és csak jövő szombaton nyit ki, ezért nem tudják megrendezni szerdán a Brescia elleni visszavágót, és az olasz csapat várhatóan 5–0-s eredménnyel megkapja majd a találkozót. Az Európai Úszószövetség ugyanakkor jelezte, mindenképpen azt szeretné, hogy a párharc – amelynek első felvonását 6–3-ra nyerték az olaszok – a medencében dőljön el, ezért elhalasztotta az összecsapást.Mivel a koronavírus veszélye miatt a Sopron Basket női kosárlabdacsapata nem utazott el a Schio elleni Euroliga-mérkőzésre, az európai szövetség (FIBA) 20–0-s végeredménnyel az olasz együttesnek adta a találkozót, és a magyar bajnok a kiállásért járó egy pontot sem kapta meg. Ez azt jelenti, hogy a gárda a hetedik helyre került csoportjában, így befejeződött számára a szereplés a nemzetközi porondon. A Sopronnak egy győzelemmel lett volna még esélye továbbjutni a negyeddöntőbe. „Ahogy azt elmondtam már a saját döntésünk kapcsán is, számoltunk minden eshetőséggel. A döntést az Euroliga-sorozat lezárulta után szeretném érdemben kommentálni. Dolgozunk tovább, a magyar bajnokság és a Magyar Kupa küzdelmeire koncentrálunk” – nyilatkozta Török Zoltán, a Sopron ügyvezetője.





