Vészhelyzet van a sáskák miatt Szomáliában

Mindent letarolnak

Krónika
  • 2020.02.04. - 03:14

A Szomáli Szövetségi Köztársaság kormánya a sáskajárás miatt vészhelyzetet rendelt el, mivel az a kelet-afrikai ország amúgy is törékeny mezőgazdasági termelését veszélyezteti.

A rovarok elleni védekezés egyik leghatékonyabb módját, a repülőgépes permetezést nehezíti, hogy a sáskarajok nemcsak a navigációt zavarhatják meg, de a velük való ütközés szó szerint földre kényszerítheti a mezőgazdasági gépeket. Legutóbb decemberben egy utasszállító volt kénytelen kényszerleszállást végrehajtani Addisz-Abebában, miután a rovarok nemcsak a gép orrát és szélvédőjét, de hajtóműveit is megrongálták. Az ENSZ mezőgazdasági és élelmezési szervezete, a FAO január 30-án nemzetközi segítségnyújtást kért a kelet-afrikai országok számára.

Reklám