Levegőszennyezettség sújtja Ausztráliát

Bozóttüzek

Krónika
  • 2019.12.17. - 02:48

Közegészségügyi vészhelyzet kihirdetését kéri Sydney-ben és térségében az ausztrál kormánytól huszonöt, orvosokat és más egészségügyi dolgozókat tömörítő szervezet a hetek óta tartó bozóttüzek okozta súlyos légszennyezettség miatt.

Az egészségügyi szervezetek közös közleményükben leszögezik, hogy a kormánynak kötelessége oltalmazni az általuk képviselt embereket és orvosolni a súlyos légszennyezettség miatt kialakult közegészségügyi helyzetet. Sydney-t és Új-Dél-Wales állam egyes részeit hetek óta sűrű füst lepi el a térségben tomboló bozóttüzek tucatjai miatt. A múlt héten a légszennyezettség a tizenegyszerese volt az egészségügyi határértéknek, a hatóságok pedig arra kérték a lakosságot, hogy tartózkodjanak a testmozgástól, ne hagyják el otthonaikat és ne nyissák ki sem az ajtókat, sem az ablakokat. Ausztrália keleti részén október óta 2,7 millió hektárnyi bozót vált a lángok martalékává. A meteorológiai szolgálat szerint a hőhullám egy hétig is eltarthat. Összességében július vége óta hétezernél több tűzgócot regisztráltak, hat ember meghalt, és több mint harmincan megsérültek. Több mint hétszáz lakóház és ezerötszáz közigazgatási, gazdasági épület vagy létesítmény égett le.

Reklám