Szombaton tartották az évente megrendezett Országházi Gyermekkarácsonyt a Parlamentben.
Az Országgyűlés és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat által szervezett eseményre mintegy nyolcszáz hátrányos helyzetű, nehéz anyagi körülmények között élő általános iskolás magyar gyermeket hívtak meg határon innen és túlról. A házelnök az ünnepi megnyitón a résztvevőket köszöntve úgy fogalmazott, a Parlament nemcsak a törvényhozás, hanem a nemzet háza is. Mint mondta, a gyerekek jelentik az ország és a nemzet jövőjét. A fiatalok ezután az egész házat beöltő kulturális, illetve interaktív programokon vettek részt.




