Nyolcszáz magyarországi és külhoni fiatal látogatott el a Parlamentbe

Krónika
  • 2019.12.16. - 04:03
Cikk borítókép
Országházi GyermekkarácsonyMTI/Kovács Tamás

Szombaton tartották az évente megrendezett Országházi Gyermekkarácsonyt a Parlamentben.

Az Országgyűlés és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat által szervezett eseményre mintegy nyolcszáz hátrányos helyzetű, nehéz anyagi körülmények között élő általános iskolás magyar gyermeket hívtak meg határon innen és túlról. A házelnök az ünnepi megnyitón a résztvevőket köszöntve úgy fogalmazott, a Parlament nemcsak a törvényhozás, hanem a nemzet háza is. Mint mondta, a gyerekek jelentik az ország és a nemzet jövőjét. A fiatalok ezután az egész házat beöltő kulturális, illetve interaktív programokon vettek részt.
 

Reklám