Késsel támadt a rendőrökre, lelőtték

Incidens Párizsban

Krónika
  • 2019.12.14. - 01:26

Késes támadót lőttek le a rendőrök Párizs La Défense nevű üzleti negyedében pénteken – adta hírül a France24.com. A késes férfire délelőtt egy biztonsági őr figyelt fel Európa egyik legnagyobb üzleti negyedében, ő értesítette a rendőröket.

Amikor a férfi meglátta a felé közelítő egyenruhásokat, elkezdett feléjük rohanni, és azt kiáltotta, „megöllek titeket”. A rendőrök ekkor tüzet nyitottak rá, hétszer lőttek, két lövés a mellkasán és a combján találta el. A támadó összeesett, és már nem tudták újraéleszteni. Iratai nem voltak nála, így nem tudták beazonosítani. Ugyanakkor a Reuters arról írt, hogy a lelőtt negyvenkét éves férfi marokkói származású, és egy rendőrségi forrás szerint a pszichiátriáról szökött meg még júniusban. Korábban, októberben egy rendőrségi irodai dolgozó gyilkolta meg négy munkatársát, a támadót akkor is lelőtték.

Reklám