Elkezdődött a Katolikus Karitász Egymillió csillag a szegényekért elnevezésű, egyhetes szolidaritási akciója, amelyet országszerte több mint háromszáz helyszínen rendeznek meg. Jótékonysági koncertekre és közösségi gyertyagyújtásokra várják az érdeklődőket.
A gyertyákért felajánlott adományokat a segélyszervezet a hátrányos helyzetűek téli megsegítésére, ételosztásra, élelmiszercsomagokra, kályha- és tűzifaadományokra fordítja. Emellett a szervezet a kárpátaljai Huszton szombaton élelmiszercsomagokat adott át nehéz helyzetben élő családoknak és egyedülálló időseknek a közeledő karácsony alkalmából, valamint orvosmissziójuk ingyenes szűrővizsgálatokat is végzett a városban. Advent első vasárnapján immár huszonnegyedik alkalommal útnak indult az Ökumenikus Segélyszervezet decemberi adománygyűjtése is „Ételt az éhezőknek, otthont az otthontalanoknak, esélyt az esélyteleneknek!” jelmondattal. Az 1353-as adományvonalon hívásonként, illetve sms-enként 250 forinttal lehet csatlakozni az összefogáshoz.



