A karácsonyi vásárokban különösen vigyázni kell a zsebtolvajokkal

Folyamatos rendőri jelenlét

Krónika
  • 2019.12.02. - 03:12

Budapest Európa egyik legbiztonságosabb fővárosa, a rendőrök a karácsonyi vásárok idején is mindent megtesznek azért, hogy a budapestiek, a fővárosba látogatók és a külföldi turisták is a lehető legnagyobb biztonságban érezzék magukat – hívta fel a figyelmet Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK).

Idén is fizikai akadályokat és beton terelőelemeket helyeztek ki a vásárok környékén. A közterületi bűncselekmények és zseblopások megelőzése, megakadályozása és a biztonságérzet növelése érdekében állandó civil ruhás bűnügyi és egyenruhás rendőri jelenlétet biztosítanak a vásárokban, azok közvetlen környezetében, valamint az oda vezető főbb útvonalakon. Azt kérik az emberektől, hogy fokozottan figyeljenek az értékeikre. Pénztárcát, mobiltelefont táskában, belső zsebben tároljanak. Amikor vásárolnak, ne tegyék le a pultra a pénztárcát, a PIN-kódot ne tartsák a bankkártya mellett. Ha a vásárban leülnek enni, a táskájukat ne tegyék a másik székre, ne akasszák maguk mögé a szék támlájára, és a mobiltelefont se tegyék ki az asztalra.

Reklám