A Magyar Vöröskereszt javaslata alapján 1988-tól november 27-e a véradók napja Magyarországon, 1954-ben ezen a napon adományoztak először kitüntetéseket a sokszoros véradóknak.
A hagyományhoz hűen tegnap is többszörös véradók, évek óta a véradásszervezésben tevékenykedők, véradóbarát munkahelyek és a véradómozgalom támogatói részesültek elismerésben, összesen hatvannégyen. A rendezvényen az MTI tudósítása szerint Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár tolmácsolta Kásler Miklós, az emberi erőforrások miniszterének levelét, aki többek közt úgy fogalmazott: „Önök azok a szerény, csendes hősök, akik úgy mentik embertársaik életét, és segítik gyógyulásukat, hogy arról a legtöbb esetben önökön és a véradást szervezőkön kívül senki nem tud”. Horváth Ildikó megköszönte a példamutatást is, amivel a fiataloknak megmutatják, el lehet köteleződni e mellett a tevékenység mellett. Göndöcs Zsigmond, a Magyar Vöröskereszt elnöke arról beszélt, hogy a véradók önzetlensége, az embertársaikon való segíteni akarás példamutató az egész társadalom számára.



