Biztosítatlan ékszerek

A drezdai rablás utózöngéi

Krónika
  • 2019.11.28. - 00:45

Egyre nagyobb a nyomás a rendőrökön, ugyanis kiderült, hogy a nemrég kirabolt drezdai Zöld Palota Múzeum tulajdonosa, a szász tartományi kormány nem biztosította műtárgyait – tudta meg a Bloomberg.

Az egyedi kollekciókat általában nem biztosítják, ugyanis a lehetséges károk összegét a biztosítás díja hosszú távon meghaladja. A barokk kincstárban jelenleg folyik a veszteség felmérése. Sajtóhírek szerint a betörők – akik kevesebb mint hét perc alatt véghezvitték a rablást – egymilliárd euró értékű műremeket vihettek magukkal. Az elrabolt ékszerek között van egy nagyméretű gyémántbross, egy gyémántokkal kirakott váll-lap és más ékszerek.

Reklám