Véget ért szombaton a Tudomány Világfóruma

Központban a felelősség és az etika

Krónika
  • 2019.11.25. - 01:36

A tudomány az innováció gyökere, az innováció pedig a gazdasági növekedés forrása – mondta Pacsay-Tomassich Orsolya, a Külgazdasági és Külügyminisztérium Magyar Diplomáciai Akadémiáért és a Stipendium Hungaricum Programért felelős államtitkára a Tudomány Világfóruma (WSF) zárórendezvényén a parlamentben.

Beszélt arról is az MTI tudósítása szerint, a magyar kormány egyik fő célja, növelni az ország azon képességét, hogy innovatív gazdaságot építsen a tudomány, a technológia és az innováció területén felgyülemlett tudás hasznosítása révén. A WSF középpontjában idén a tudomány etikájának és felelősségének vizsgálata állt. A 2003 óta megrendezett fórumon több mint ezer tudós, döntéshozó és újságíró vett részt, köztük százötven előadó.

Reklám