Közfeladatot ellátó személy által elkövetett bántalmazás bűntette miatt emelt vádat a Baranya megyei Mozsgó szociális otthonának lakóit bántalmazó két emberrel szemben a Szigetvári Járási Ügyészség – adta hírül az MTI.
A vádlottak az intézményben ápolói–gondozói feladatokat láttak el. Egyikük a vád szerint több alkalommal arcon ütött egy gondozottat, egy másikat törölközővel és egy műanyag flakonnal bántalmazott többször. A második vádlott is több alkalommal megütött egy ápoltat. Tettükért egytől öt évig terjedő szabadságvesztést kaphatnak. Az ügy előzménye, hogy 2018 tavaszán bejelentés érkezett a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) szervezethez, hogy bántalmazzák a mozsgói otthon lakóit, és ezt videófelvétel is bizonyítja, később ombudsmani vizsgálat is történt az otthonban, végül az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) idén áprilisban rendőrségi feljelentést tett ismeretlen tettes ellen. A mozsgói otthonban 133 közepesen súlyos és halmozottan súlyos értelmi fogyatékos él.



