Továbbra sem tudják ellenőrzés alá vonni a tűzoltók az egyre terjedő bozóttüzeket Ausztrália keleti partjainál. Az MTI szerint Új-Dél-Wales államban tizenegy újabb vészhelyzethez riasztották a hatóságokat, akik attól tartanak, egészen a jövő hétig nem fogják tudni megfékezni a lángokat.
Hétfőn szükségállapotot is hirdettetek Új-Dél-Walesben és Queensland államban is. A BBC szerint az eddig fellobbant összesen nyolcvanöt különböző tűzből még negyvanhat tombol. A katasztrófa kiterjed az ország legnagyobb városára, Sydney-re is, az érintett térségekben megközelítőleg hatmillió ember él. Mindemellett súlyos problémát okoz a hatalmas mennyiségű füst is, amelyet már Új-Zélandról is látni lehet. Sydney-ben azt tanácsolták a légúti betegségben szenvedőknek, ne menjenek a szabadba. Az országban tegnap hatszáz oktatási intézmény tartott zárva, illetve elhalasztották a rali-világbajnokság tervezett zárófutamát is. Eddig három áldozata van a tűzvésznek, és becslések szerint százötven otthon semmisült meg, ezreknek kellett elhagyniuk otthonaikat.



