Már legalább hárman életüket vesztették az Ausztrália keleti partját sújtó bozót- és erdőtüzekben, s ezreknek kellett elhagyniuk otthonaikat –jelentette a BBC.
Vasárnap több mint száz helyen lángolt a növényzet Új-Dél-Wales és Queensland államban, s félő, hogy kedden Sydney környékét is elérhetik a lángok. A nagyvárosban kedden harminchét fok is lehet, és ilyen körülmények között sokkal könnyebben terjed a tűz. Eddig már százötven ház vált a tűz martalékává, az oltáson ezerháromszáz tűzoltó dolgozik, és több száz civil is segédkezik. Glenn Innes településen például tragikus a helyzet: hat méter magasak a lángok, s ehhez nyolcvan kilométeres szél társul.



